Malta'da Dil Öğrenirken Yasal Çalışma Hakkı

 

12 haftadan daha uzun süreli dil okuluna devam eden öğrencilere 12. Haftadan sonra part time çalışma hakkı verilmektedir. Diğer ifade ile 24 haftalık kursa devam eden bir öğrenci kursunun son 12 haftasında yasal çalışma hakkına sahip olmaktadır.

 

  • Bugüne kadar birçok öğrenci başvurmuş ve neredeyse hepsi çalışma izni almıştır.

 

  • Resmi duyuruda ilk 90 günden sonraki süre için çalışma izni verileceği duyurulmuş olmasına rağmen uygulamada ilk 12 haftasını (yani 84 gün) doldurmasından sonra çalışmalarına izin veriliyor.

 

  • Öğrencilerin geldikleri gibi iş aramaya başlamaları ve buldukları iş için başvuruda bulunmak için 12 haftanın dolmasını beklememeleri tavsiye ediliyor. Anlaştıkları iş yeri 12 hafta dolmadan da başvuruyu yapabilir öğrenci adına. Part-time çalışma onayı yaklaşık 4 hafta sürebiliyor. Erken yapılan başvuru sonucunda ilk 12 hafta dolduğu gibi vakit kaybetmeden çalışmaya başlamak mümkün.

 

  • 12 haftalık vize ile gelmiş öğrencilerin uzatma için bir an evvel başvurmalarını öneriyoruz. Vize uzatma onayı yaklaşık 3 hafta sürüyor. Daha ilk aşama eğitim için düşünülen süre kadar başvuru yapılması uzatmadaki olumsuzluk riskini en aza indirecektir.

 

 

Malta dil okulları birliği FELTOM part-time çalışma izninin ilk 12 haftadan sonra yerine daha kısa sürede verilmesi için yoğun görüşmeler sürdürüyor ve bu konuda olumlu bir gelişme olursa sizlerle paylaşacağız.

www.vizebasvur.com deneyimli eğitim danışmanları ile yurtdışı ile ilgili tüm işlemlerinizde en büyük yardımcınızdır.
Eskişehir Web Tasarım